Skolledning

Skolchef Babak Rahimian babak.rahimian@gymnasieakademin.nu 0720 - 50 37 20
Rektor Mikael Andersson mikael.andersson@gymnasieakademin.nu 0720 - 50 37 03
Biträdande Rektor Elisabeth Elander elisabeth.elander@gymnasieakademin.nu 0736-632310
Programansvarig Handel & Turism Ewa Scontti Eriksson ewa.scontti@gymnasieakademin.nu 0720-525511
Programansvarig Naturvetenskapsprogrammet Anton Sjölund Jurado anton.jurado@gymnasieakademin.nu 0707-974527
Programansvarig Samhällsvetenskapsprogrammet Jennifer Stoltz jennifer.stoltz@gymnasieakademin.nu 0720-503721
Programansvarig Ekonomiprogrammet Johan Falegård johan.falegard@gymnasieakademin.nu 0720-503721

Lärare

Svenska & Tyska Alice Kileby alice.kileby@gymnasieakademin.nu
Franska & Samhällskunskap Anna Magnusson anna.magnusson@gymnasieakademin.nu
Hotell & Turism Annika Klarman annika.klarman@gymnasieakademin.nu
Biologi, Idrott & Spanska Anton Sjölund Jurado anton.jurado@gymnasieakademin.nu
Religion Babak Rahimian babak.rahimian@gymnasieakademin.nu
Matematik Dominic Sundbäck dominic.sundback@gymnasieakademin.nu
Handelsämnen Elisabeth Ekström elisabeth.ekstrom@gymnasieakademin.nu
Engelska & Geografi Elisabeth Elander elisabeth.elander@gymnasieakademin.nu 0736-632310
Svenska & Historia Emy Gustafsson emy.gustafsson@gymnasieakademin.nu
Handelsämnen Ewa Scontti Eriksson ewa.scontti@gymnasieakademin.nu
Fysik & Matematik Fredrik Kamdal fredrik.kamdal@gymnasieakademin.nu
Matematik & Naturkunskap Frida Stjärnquist frida.stjarnquist@gymnasieakademin.nu
Samhällskunskap Haris Fazlagic haris.fazlagic@gymnasieakademin.nu
Religion & Samhällskunskap Jennifer Stoltz jennifer.stoltz@gymnasieakademin.nu
Engelska & Ledarskap Jenny Appelgren Percival jenny.appelgren@gymnasieakademin.nu
Matematik Johan Falegård johan.falegard@gymnasieakademin.nu
Ekonomi & Juridik Katia Petkova Valkova katia.petkova@gymnasieakademin.nu
Engelska & Historia Magnus Hedqvist magnus.hedqvist@gymnasieakademin.nu
Svenska Mikael Andersson mikael.andersson@gymnasieakademin.nu
Biologi, Kemi, & Naturkunskap Mattias Käck mattias.kack@gymnasieakademin.nu
Svenska & Filosofi Mattias Hällerö mattias.hallero@gymnasieakademin.nu
Samhällskunskap & Juridik Sara Sandberg sara.sandberg@gymnasieakademin.nu
Psykologi Sara Tegehall sara.tegehall@gymnasieakademin.nu
Svenska & Religion Yahya Niazi yahya.niazi@gymnasieakademin.nu