Skolledning

Rektor Mikael Andersson mikael.andersson@gymnasieakademin.nu 0720 - 50 37 03
Skolchef Babak Rahimian babak.rahimian@gymnasieakademin.nu 0720 - 50 37 20
Biträdande Rektor Elisabeth Elander elisabeth.andersson@gymnasieakademin.nu

Lärare

Svenska & Tyska Alice Kileby alice.kileby@gymnasieakademin.nu
Engelska & Spanska Angela Swan angela.swan@gymnasieakademin.nu
Biologi, Idrott & Spanska Anton Sjölund Jurado anton.jurado@gymnasieakademin.nu
Ekonomi & Matematik Anton Svensson anton.svensson@gymnasieakademin.nu
Matematik & Biologi Daniel Green daniel.green@gymnasieakademin.nu
Engelska & Geografi Elisabeth Elander elisabeth.andersson@gymnasieakademin.nu
Svenska & Historia Emy Gustafsson emy.gustafsson@gymnasieakademin.nu
Handel Ewa Scontti Eriksson ewa.sconttieriksson@gymnasieakademin.nu
Fysik & Matematik Fredrik Kamdal fredrik.kamdal@gymnasieakademin.nu
Matematik & Naturkunskap Frida Stjärnquist frida.stjarnquist@gymnasieakademin.nu
Engelska & Samhällskunskap Helena Somvall helena.somvall@gymnasieakademin.nu
Religion & Samhällskunskap Jennifer Stoltz jennifer.stoltz@gymnasieakademin.nu
Svenska & Engelska Kerstin Hertzman kerstin.hertzman@gymnasieakademin.nu
Historia, Samhällskunskap & Sociologi Malin Lundahl malin.lundahl@gymnasieakademin.nu
Biologi, Kemi, & Naturkunskap Mattias Käck mattias.kack@gymnasieakademin.nu
Matematik Vafa Nasirova vafa.nasirova@gymnasieakademin.nu
Filosofi & Psykologi Mikael Andersson mikael.andersson@gymnasieakademin.nu
Religion Babak Rahimian babak.rahimian@gymnasieakademin.nu
Bespisningspersonal på "Bamba-Björn" Björn Meyer